Możliwości technologiczne

WM GLASS od dwudziestu lat zajmuje się obróbką szkła i produkcją wyrobów ze szkła. Nadawanie przezroczystym przedmiotom charakteru, niepowtarzalnego wzoru i uroku to nie tylko nasza praca ale też pasja i wyzwanie. Żeby stworzyć unikalne i zachwycające najbardziej wymagających użytkowników produkty łączymy wiedzę i doświadczenie naszych pracowników z najnowszymi, światowymi technologiami. Dlatego jesteśmy liderem na polskim rynku obróbki i produkcji wyrobów ze szkła. Nasze produkty są w tysiącach domów na całym świecie. Subtelne, estetyczne i uniwersalne w swoim charakterze wyroby naszej firmy idealnie komponują się we wnętrzach tradycyjnych oraz nowoczesnych. Produkty WM GLASS cechuje najwyższa jakość wykonania, co sprawia, że są one wykorzystywane w aranżacji wnętrz zarówno jako baza, wokół której buduje się charakter miejsca oraz jako modny detal.
Produkujemy i tworzymy szklane elementy do sprzętów AGD, mebli oraz architektury na zamówienia wielkoseryjne oraz indywidualne. Jako WM GLASS stworzyliśmy także linię własnych produktów: kabin prysznicowych, szklanych grzejników, drzwi oraz tablic. W firmie WM GLASS ze szkłem potrafimy zrobić wszystko. Maszyny, którymi dysponujemy oraz wiedza i umiejętność naszych pracowników pozwalają nam na:


   POBIERZ KATALOG.PDF  
 • Podklejanie luster
 folią
 • Fazowanie szkła
 • Piaskowanie szkła
 • Klejenie
 • gięcie i hartowanie szkła
 • Grawerowanie szkła
 • Malowanie szkła
 • cięcie
 • Szlifowanie krawędzi prostoliniowe
 • Obróbka CNC
 • Wiercenie otworów
 • Cięcie wodą CNC
 • Mirror clean pattern MIRROR CP ®
 • Druk cyfrowy
 • Double mirror
 • laminowanie szkła

Druk cyfrowy

W WM GLASS druk cyfrowy wykonuje- my na szkle, płytkach ceramicznych, plexi, PCV oraz drewnie i metalu. Druk ten jest bardzo wysokiej jakości (rozdzielczość 1440 dpi). Wykorzystuje- my przy jego tworzeniu nanofarby i używamy pełnej palety barw. Możliwe jest wydrukowanie dowolnego wzoru, w tym także zdjęć i innych obrazów dostarczonych w plikach DXF, JPG itp. Druk cyfrowy znajduje zastosowanie m.in. w tworzeniu reklam, w aranżowa- niu kuchennej przestrzeni międzyme- blowej, czy przy tworzeniu oryginalnych kabin prysznicowych. Doskonała jakość wydruku jest uzyskiwana dzięki rozdzielczości 1440 dpi.
Zakres wymiarów:
150x100 mm 3000x1600 mm
Min. Max. Zakres grubości
Zakres grubości:
3mm 19mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm
Rodzaje materiałów
szkło, drewno, metal, plexi

Cięcie wodą CNC

Technologie WATER JET stosujemy do wycinania nawet najbardziej skomplikowanych wycięć na krawędziach oraz wewnątrz szkła, w różnych typach materiałów: szkło, ceramika, metal, tworzywa sztuczne. Proces takiego cięcia odbywa się przy wykorzystaniu wody zmieszanej z specjalnym piaskiem, podawanej do dyszy pod bardzo wysokim ciśnieniem (ok. 3 tys. atmosfer). Maszyna tnąca jest sterowana numerycznie, a jej dokładność cięcia to 0,2 mm. Pozwala to na uzyskiwanie niemożliwych dotąd do wycięcia wzorów z bardzo dużą precyzją i efektem estetycznym. Krawędzie szkła ciętego wodą wykonywane są w macie i nie wymagają dodatkowej obróbki.
Zakres wymiarów:
0 mm 3000x1800 mm
Min. Max.
Zakres grubości:
3mm 19mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm
Piasek potrzebny do procesu cięcia wodą pochodzi z krajów Azji i Australii.

Laminowanie szkła

Dzięki laminowaniu tworzy się szkło bezpieczne. Proces ten polega na sklejeniu ze sobą dwóch i więcej tafli szkła za pomocą folii EVA. Dzięki temu znacznie poprawia się wytrzymałość oraz stabilność szkła. Zabieg ten zapobiega także fragmentacji szkła w przypadku rozbicia. Elementy tak wykonane są wykorzystywane głównie w architekturze i przemyśle meblowym.
Zakres wymiarów:
100x100 mm 3800x1700 mm
Min. Max.
Zakres grubości:
3 mm 12 mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm
Szkło przeznaczone do laminowania musi zostać poddane obróbce krawędzi. Wystarczającą obróbką jest tępienie. Najczęstsze zastosowanie szkła laminowanego to: drzwi, witryny sklepowe, ścianki działowe, szkło z grafiką, schody, podłogi, balustrady i wiele innych.

Fazowanie szkła

Fazowanie polega na wytworzeniu szerokiej fazy na krawędzi szkła, która załamując światło, wytwarza nietypowy efekt wizualny. Proces ten nadaje szczególnych walorów estetycznych, dlatego ma istotne znaczenie w produktach wyposażenia wnętrz. Fazowanie doskonale sprawdza się w przypadku luster, ścianek działowych, blatów, półek, schodów i drzwi szklanych. Dodatkowo wykonujemy fazowanie po obu stronach szkła oraz fazy podwójne - o dwóch płaszczyznach załamania.

Piaskowanie szkła

Piaskowanie to proces, podczas którego matowiona jest tafla szkła. Odbywa się to mechanicznie poprzez skierowanie na szkło strumienia piasku pod wysokim ciśnieniem. Proces ten w naszym zakładzie wykonuje sterowany komputerowo automat piaskujący. Piaskowanie może obejmować zarówno całą taflę szkła, jak i tylko jej wybraną część. Wykorzystując piaskowanie wykonujemy zarówno wzory z naszego katalogu jak i wzory oraz kształty wskazane nam przez klientów (np. logo firmy). Metoda ta pozwala na uzyskanie wyjątkowo oryginalnych wyrobów szklanych.

Grawerowanie szkła

Doskonale opanowaliśmy metodę zdobienia szkła poprzez grawerowanie. Różnorodność motywów i form oraz kształtów narzędzi grawerskich, w zestawieniu ze szkłami float, satinovo czy też ornamentami, pozwala na nadanie na przykład drzwiom i ściankom szklanym bardzo interesującego wyglądu. Zdobienie tym sposobem luster lub blatów szklanych daje również bardzo ciekawe efekty. Dodatkowym zabiegiem, nadającym zdobieniu wyrazistości i trójwymiarowości, jest połączenie grawera matowego i polerowanego. W ofercie posiadamy wiele gotowych wzorów, ale wykonujemy również zdobienia na indywidualne zamówienie klienta.

Malowanie szkła

W WM GLASS szkło malujemy wieloma rodzajami farb : ceramicznymi, wodnymi i UV.
W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jak skomplikowany wzór namalować, na szkle wykorzystujemy
w tym procesie metodę walcową lub sitodruk. Stosowane w firmie technologie pozwalają także na stworzenie malowanego szkła bezpiecznego, co daje architektom wiele możliwości stworzenia niebanalnych przestrzeni.
Zakres wymiarów:
270x50 mm 3000x1300 mm
Zakres grubości:
3 mm 19 mm
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm

Gięcie i hartowanie szkła

W przypadku szkła płaskiego proces hartowania polega na podgrzaniu szkła w piecu do temperatury 680-710 stopni Celsjusza. Następnie poddane jest gwałtownemu schłodzeniu sprężonym powietrzem, w efekcie czego w szkle powstają naprężenia znacząco podwyższające jego wytrzymałość. Długość nagrzewania zależy od grubości szkła. Hartowanie stosujemy w celu zwiększenia jego bezpieczeń- stwa. W przypadku szkła giętego, po uprzednim nagrzaniu szkła następuje proces uformowania i gwałtowne schłodzenie. Szkło hartowane i gięte może być malowane
farbami ceramicznymi.
Zakres wymiarów:
270 mm 3100x2100 mm
Min. przekątna Max.
Zakres grubości:
3mm 19mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm
Grubość szkła
4, 5, 6 8, 10 12
Minimalny promień cięcia
R450 R650 R800
Zakres wymiarów
420x200mm - 2400x1000mm
Szkło przeznaczone do hartowania i gięcia musi zostać poddane obróbce krawędzi.

Szlifowanie szkła

Szkło płaskie jest wykorzystywane m.in. do produkowania różnego rodzaju mebli lub artykułów wyposażenia wnętrz. Konieczne jest zatem, aby posiadało ono staranne wykończenie, w postaci dokładnie i estetycznie obrobionej krawędzi. Nowoczesny park maszynowy umożliwia nam dostosowanie produktu do oczekiwań klienta . Potrafimy nadać szkłu ciekawą formę, a krawędzie wykończyć w sposób profesjonalny, dopasowując je do określonego produktu i jego zastosowania. Różnorodne rodzaje szlifów i kształtów efektownie prezentują się na blatach szklanych i półkach. Dodatkowo można je wzbogacić poprzez piaskowanie, grawerowanie ich powierzchni oraz nakładanie sitodruku.

Szlifowanie krawędzi prostoliniowe

Proces ten polega na obróbce krawędzi szkła. Ma on na celu zwiększenie zarówno bezpieczeństwa szklanego elementu, jak i podniesienie jego wytrzymałości. Dodatkowym efektem szlifowania jest elegancki wygląd obrobionego w ten sposób przedmiotu. WM GLASS wykonuje zarówno szlify matowe, jak
i polerowane. Różnorodne rodzaje szlifów i kształtów efektownie prezentują się na szklanych blatach, półkach, produktach AGD i elementach architektonicznych. W procesie szlifowania do załadunku szkła na maszynę używane są roboty, które ułatwiają i zwiększają komfort pracy operatorów maszyn.
Zakres wymiarów:
80x80 mm 2600x1600 mm
Min. Max.
Zakres grubości:
3 mm 19 mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm

Szlif
Trapez
C-kant

Obróbka CNC

Dzięki zastosowaniu najnowocześniej- szych technologii maszyn sterowanych numerycznie CNC wykonujemy obróbkę krawędzi szkła o nieregularnych kształtach. Technologia ta cechuje się bardzo wysoką precyzją i starannością wykonania. Maszyny z grupy CNC mogą obrabiać krawędzie zewnętrzne oraz wycięcia wewnątrz szkła. Wykonujemy także wiercenia, frezowania, grawerowa- nia, pisanie po szkle oraz wycinanie w szkle na krawędziach.
Zakres wymiarów:
200x100 mm 3200x2200 mm
Min. Max.
Zakres grubości:
3mm 19mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm

Pisanie po szkle
Maksymalna szerokość pisaka 3mm. Pisanie po szkle wykonane jest tylko w macie.
Obróbka obwodowa
Krawędzie matowe i polerowane
Grawerowanie
Maksymalna szerokość graweru 7,7mm. Wzór grawerowany wykonany jest zarówno w macie jak i w polerze.
Wycięcia w szkle
Minimalny wewnętrzny promień dla krawędzi szlifowanych - R8. Minimalny wewnętrzny promień dla krawędzi polerowanych - R15. Minimalna szerokość szkła od zewnętrznej krawędzi do krawędzi wycięcia 100mm.

Wiercenie otworów

W WM Glass wykonujemy otwory przelotowe standardowo od fi5 do fi70, ale także na indywidualne potrzeby większe średnice przy użyciu technologii cięcia wodą. Wiercenia służą do mocowania szkieł w meblach oraz specjalistycznych okuć do szkła w przypadku elementów architektury. Proces ten cechuje wysoka jakość wykonania i doskonała precyzja.
Zakres wymiarów:
Średnica otworów:
5* 70**
Wymiar szkła:
180x50 mm 3200x2200mm
Min.
Zakres grubości:
3mm 19mm
Tolerancja średnicy otworów:
+/- 0,2mm
Tolerancja rozstawu otworów:
+/- 0,5mm

Otwory z fazownikami
Otwory bez fazowników

*Minimalna średnica otworów nie powinna być mniejsza niż grubość wierconego szkła.
**Możliwe jest wykonanie otworów o większej średnicy oraz grubszym szkle przy wykorzystaniu maszyn CNC.

Cięcie wodą CNC

Technologie WATER JET stosujemy do wycinania nawet najbardziej skomplikowanych wycięć na krawędziach oraz wewnątrz szkła, w różnych typach materiałów: szkło, ceramika, metal, tworzywa sztuczne. Proces takiego cięcia odbywa się przy wykorzystaniu wody zmieszanej z specjalnym piaskiem, podawanej do dyszy pod bardzo wysokim ciśnieniem (ok. 3 tys. atmosfer). Maszyna tnąca jest sterowana numerycznie, a jej dokładność cięcia to 0,2 mm. Pozwala to na uzyskiwanie niemożliwych dotąd do wycięcia wzorów z bardzo dużą precyzją i efektem estetycznym. Krawędzie szkła ciętego wodą wykonywane są w macie i nie wymagają dodatkowej obróbki.
Zakres wymiarów:
0 mm 3000x1800 mm
Min. Max.
Zakres grubości:
3mm 19mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm
Piasek potrzebny do procesu cięcia wodą pochodzi z krajów Azji i Australii.

Podklejanie luster folią

Lustra bezpieczne to takie, które w razie stłuczenia nie rozbijają się na wiele drobnych kawałków. Tego rodzaju lustra tworzy się podklejając od strony ich podlewu specjalną folię. Folia ta jest bardzo wytrzymała i w razie stłuczenia utrzymuje taflę, dzięki czemu minimalizujemy możliwość zranienia się, czy zniszczenia przedmiotów znajdujących się w pobliżu.

Gięcie i hartowanie szkła

W przypadku szkła płaskiego proces hartowania polega na podgrzaniu szkła w piecu do temperatury 680-710 stopni Celsjusza. Następnie poddane jest gwałtownemu schłodzeniu sprężonym powietrzem, w efekcie czego w szkle powstają naprężenia znacząco podwyższające jego wytrzymałość. Długość nagrzewania zależy od grubości szkła. Hartowanie stosujemy w celu zwiększenia jego bezpieczeń- stwa. W przypadku szkła giętego, po uprzednim nagrzaniu szkła następuje proces uformowania i gwałtowne schłodzenie. Szkło hartowane i gięte może być malowane
farbami ceramicznymi.
Zakres wymiarów:
270 mm 3100x2100 mm
Min. przekątna Max.
Zakres grubości:
3mm 19mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm
Grubość szkła
4, 5, 6 8, 10 12
Minimalny promień cięcia
R450 R650 R800
Zakres wymiarów
420x200mm - 2400x1000mm
Szkło przeznaczone do hartowania i gięcia musi zostać poddane obróbce krawędzi.

Double mirror

W WM GLASS tworzymy unikatowe dwustronne lustra. Powstają one poprzez zlaminowanie dwóch luster. Krawędzie obu zwierciadeł są wypolerowane, co nadaje temu unikatowemu przedmiotowi wyjątkowej elegancji. Na życzenie klienta możemy w dwustronnym lustrze zamontować np. klejone zawiasy.

Klejenie

To, co skleimy ze sobą w WM GLASS nigdy się nie rozklei. Trwale,
z wykorzystaniem klejów zarówno jedno jak i dwuskładnikowych renomowanych firm, łączymy ze sobą przedmioty szklane, szkło i metal, szkło i plastik. Klejenie wykonywane w naszym zakładzie jest niewidoczne.
Zakres grubości:
6mm 12mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm

Cięcie

Cięcie szkła odbywa się na stołach sterowanych numerycznie, które pozwalają na wycinanie szerokiej gamy kształtów z dokładnością do +/- 0,5 mm. Dzięki optymalizacji procesu cięcia i nowoczesnym rozwiązaniom otrzymujemy nie tylko produkty najwyższej jakości ale także dbamy
o środowisko, ponieważ ilość odpadów technologicznych jest minimalna.
Zakres wymiarów:
0 mm 3210x2550 mm
Min. Max.
Zakres grubości:
3mm 19mm
Min. Max.
Tolerancja wymiarów:
+/- 0,5mm

Mirror clean pattern MIRROR CP ®

Opracowana w WM GLASS technologia MIRROR CP pozwala na bardzo precyzyjne wykonywanie grafik, ikon czy przygotowania miejsca pod dotykowy panel do obsługi urządzeń. Przy wykorzystaniu tej bardzo precyzyjnej technologii możemy też tworzyć najbardziej wyszukane produkty dla naszych klientów, np. usunąć część podkładu lustra i w tym miejscu zamontować np. szkło powiększające tworząc w ten sposób dwa lustra w jednym. Technologia ta może być również stosowana do szkieł malowanych.